ďťż
Tanit diary
Lubatówka - Przedszkole przy ZSPiG - Lubatówka 93c
Pustynia - Przedszkole przy Zespole Szkół - Pustynia
Ujkowice - Przedszkole przy Zespół Szkół - Ujkowice 159
Osiek Jasielski - Przedszkole przy Zespole Szkół - Osiek Jas
Nordica Poker - 200% do $400 + bonus przy wpłacie przez mb
Krosno - Przedszkole Muzyczne przy Szkole Muz. - ul. Paderew
Średnia Wieś - Przedszkole przy Zespole Szkół Samorządowych
Chorzelów - Przedszkole Samorządowe przy Zespole Szkół - Ch
Rzeszów. - Niepubliczne Przedszkole Św. Rodziny przy Parafii
Toolset się zawiesza przy próbie [tu wstawić jakąś czynność]
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • ssaver.htw.pl

  • Tanit diary

    1. Pojęcie prac szczególnie niebezpiecznych.

    Przez prace szczególnie niebezpieczne rozumie się:

    prace o których mowa w rozporządzeniu ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy(§ 80 do § 110),

    prace określone jako szczególnie niebezpieczne w innych przepisach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy lub w instrukcjach eksploatacji urządzeń i instalacji,

    inne prace o zwiększonym zagrożeniu lub wykonywane w utrudnionych warunkach, uznane przez pracodawcę jako szczególnie niebezpieczne.

    2.4 Prace przy użyciu materiałów niebezpiecznych.

    Materiałami niebezpiecznymi są w szczególności substancje i preparaty chemiczne stwarzających zagrożenia dla zdrowia lub życia.

    Pracodawca jest obowiązany informować pracowników o właściwościach fizycznych, chemicznych i biologicznych stosowanych w zakładzie pracy materiałów, półfabrykatów i wyrobów gotowych oraz o stopniu ich szkodliwości dla zdrowia pracowników, a także o spo-sobach bezpiecznego ich stosowania oraz postępowania z nimi w sytuacjach awaryjnych.

    Materiały o nieznanych właściwościach, do czasu ich zbadania, mogą być stosowane tylko w warunkach laboratoryjnych, do celów badawczych i doświadczalnych, przy zastosowaniu wzmożonych środków ostrożności. Materiały niebezpieczne należy przechowywać w miejscach i opakowaniach przeznaczonych do tego celu i odpowiednio oznakowanych. W czasie transportu, składowania i stosowania materiałów niebezpiecznych należy stosować od-powiednie środki ochrony zbiorowej i indywidualnej - chroniące pracowników przed szkodliwym lub niebezpiecznym działaniem tych materiałów. Zbiorniki, naczynia i inne opakowania służące do przechowywania materiałów niebezpiecznych powinny być:

    oznakowane w sposób określony w odrębnych przepisach,
    wykonane z materiału nie powodującego niebezpiecznych reakcji chemicznych z ich zawartością i nie ulegającego uszkodzeniu w wyniku działania znajdującego się w nich materiału niebezpiecznego,
    wytrzymałe i zabezpieczone przed uszkodzeniem z zewnątrz odpowiednio do warunków ich stosowania,
    odpowiednio szczelne i zabezpieczone przed wydostawaniem się z nich niebezpiecznej zawartości lub dostaniem się do ich wnętrza innych substancji, które w kontakcie z ich zawartością mogą stworzyć stan zagrożenia,
    wypełnione w sposób zapewniający wolną przestrzeń odpowiednio do możliwości termicznego rozszerzania się cieczy w warunkach przechowywania, transportu i stosowania.

    Przechowywanie materiałów niebezpiecznych w pojemnikach i opakowaniach służących do środków spożywczych jest niedopuszczalne. Przy przechowywaniu ciekłego materiału niebezpiecznego w stałych zbiornikach należy:

    stosować odpowiednie zabezpieczenia przed rozlewaniem i rozprzestrzenianiem się zawartości zbiornika w razie jego uszkodzenia, jak np. wanny, rynny, koryta, zbiorniki rezerwowe,
    zapewnić urządzenie do bezpiecznego pomiaru ilości cieczy zawartej w zbiorniku,
    uniemożliwić dostęp osób niepowołanych do miejsc, w których znajdują się zbiorniki,
    zapewnić urządzenia zapewniające sygnalizację o zagrożeniach, odpowiedni sprzęt i środki gaśnicze, środki neutralizujące.

    Pracodawca jest obowiązany ustalić i podać do wiadomości pracowników warunki, jakie powinny być spełnione przed wejściem pracowników do pomieszczeń. Jeżeli w wyniku awarii mogą wydzielać się substancje toksyczne lub palne, w ilościach mogących stworzyć zagrożenie wybuchem, pracodawca powinien zapewnić awaryjną wentylację wyciągową uruchamianą od wewnątrz i z zewnątrz pomieszczeń - zapewniającą wymianę powietrza dostosowaną do przeznaczenia pomieszczeń zgodnie z właściwymi przepisami i Polskimi Normami.

    Pracodawca jest obowiązany poinformować pracowników o możliwości powstania nieprzewidzianych sytuacji, podczas których mogłyby wystąpić poważne zagrożenia dla zdrowia lub życia, związane z występowaniem czynników. W razie powstania zagrożeń do czasu usunięcia tych zagrożeń należy:

    dopuścić do pracy w warunkach zagrożeń jedynie pracowników niezbędnych do usunięcia awarii, zapewniając im odpowiednie do tych prac środki ochrony indywidualnej oraz ograniczając do minimum czas przebywania w tych warunkach,
    pracownikom nie zatrudnionym przy pracach zakazać wstępu do zagrożonych miejsc.

    W pomieszczeniach, w których występuje niebezpieczeństwo oblania pracowników środkami żrącymi lub zapalenia odzieży na pracowniku, powinny być zainstalowane wodne natryski ratunkowe do obmycia całego ciała oraz oddzielne urządzenia do płukania oczu, powinny umożliwiać ich natychmiastowe uruchomienie samoczynne. Natryski i urządzenia powinny być zasilane wodą nie ogrzewaną i działać niezawodnie bez względu na warunki atmosferyczne.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • rozszczep.opx.pl
  • ďťż
    Wszelkie Prawa ZastrzeĹźone! Tanit diary Design by SZABLONY.maniak.pl.