NIEDZIELNY TURNIEJ Z GWARANTOWANĄ PULĄ NAGRÓD $100,000
  • pdf.pisz.pl
  • onisia85.xlx.pl

• Tanit diary

Real gromi na 100-lecie Borussii
    Piłkarze Borussii Dortmund nie będą miło wspominać spotkania z okazji 100-lecia klubu. Na Signal Iduna Park otrzymali bowiem srogie lanie od Realu Madryt, który rozgromił gospodarzy aż 5:0.
    Goście prowadzili już po trzech minutach, kiedy to po pięknym zagraniu Kaki gola zdobył Granero. Trzy minuty później z rzutu wolnego przymierzył Cristiano Ronaldo, jednak na posterunku był Roman Weidenfeller. W drugiej połowie jego miejsce zajął Marc Ziegler, który czterokrotnie wyciągał piłkę z sieci. Najpierw w 48. min był bezradny po "bombie" Arjena Robbena. Reprezentant Holandii siał prawdziwy postrach w polu karnym Borussii, bo przyczynił się do zdobycia dwóch kolejnych goli. W 73. min jego uderzenie sparował Ziegler, ale nie zdołał wyłapać dobitki Higuaina. Trzy minuty później Robben został sfaulowany w "16" przez Owomoyelę, a rzut karny pewnie wykorzystał Kaka. Wynik na 5:0 ustalił w 89. min Raul, korzystając z błędu defensywy i dobrego dalekiego podania.

Całą pierwszą połowę w barwach BVB zaliczył Jakub Błaszczykowski. W ekipie Realu na murawie nie pojawił się Jerzy Dudek. Polski skrzydłowy z Dortmundu miał okazję na zdobycie bramki w 39. min, kiedy to nie wykorzystał doskonałego podania od Tingi, mając przed sobą tylko Ikera Casillasa.

Borussia Dortmund - Real Madryt 0:5 (0:1)
    Bramki: Granero (3), Robben (48), Higuain (73), Kaka (76-karny), Raul (89).
    Sędziował: Thorsten Kinhoefer
    Widzów: 75 000

Borussia:
    (1. połowa): Weidenfeller - Koch, Subotić, Santana, Dede - Sahin - Błaszczykowski, Tinga - Grosskreutz - Rangełow, Barrios
    (2 połowa): Ziegler - Owomoyela, Huenemeier, Hummels, Dede (64. Schmelzer) - Bender - Grosskreutz (64. Oztekin), Kringe - Hajnal - Valdez, Zidan

Real: Casillas - Diarra, Albiol, Metzelder (78. Garay), Marcelo - Pepe, Xabi Alonso - Granero (46. Robben), Kaka (78. Raul), Ronaldo - Benzema (70. Higuain).